Philips 3000 series 32B1U3900/00. Display diagonal: 80 cm (31.5"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LCD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Display / Type | LCD |
| Frequency (Hz) | 60 Hz |
| Available USB/T-Bolt ports | 4x USB-A, , 1x USB-C, |
| Available video connections | 1x DisplayPort, , 2x HDMI |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | Yes |
| Tiltable | Yes |
| Inclination settings | -5 - 20 ° |
| Rotating | Yes |
| Rotation left/right (°) | -90 - 90 ° |
| HD quality | 4K Ultra HD |
| Display / Color Depth | 1.07 billion colours |
| RMS capacity (W) | 6 W |
| Dimensions H x W x D (cm) | 63.1 x 71.4 x 28 |
| Weight (Kg) | 11.5 |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 |
| Projector / Contrast Ratio | 50000000:1 |
| Number of watts on/standby | 34,8 W |
| Projector / Native Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Diagonal Size (") | 31.5 |
| Display / Response Time | 4 |
| Manufacturer reference | 32B1U3900/00 |