Philips 242B9TL/00. Display diagonal: 60.5 cm (23.8"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Display / Type | LCD |
| Frequency (Hz) | 60 Hz |
| Available video connections | 1x VGA, , 1x DisplayPort, , 1x HDMI |
| Headphone socket | No |
| Height-adjustable | Yes |
| Inclination settings | -5 - 90 ° |
| HD quality | Full HD |
| RMS capacity (W) | 2 W |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Energy class | E |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 ° |
| Projector / Contrast Ratio | 50000000:1 |
| Image Brightness (cd/m²) | 250 cd/m² |
| Number of watts on/standby | 15,68 W |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Diagonal Size (") | 24 |
| Display / Response Time | 5 ms |
| Cables included | VGA, HDMI, DisplayPort, USB Type-A to USB Type-B, Audio (3.5mm), AC |
| Manufacturer reference | 242B9TL/00 |