Samsung G70D. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LCD, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Display / Type | LCD |
| Frequency (Hz) | 144 Hz |
| Available USB/T-Bolt ports | 2x USB-A, |
| Available video connections | 1x DisplayPort, , 2x HDMI |
| Headphone socket | No |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | Yes |
| Tiltable | No |
| Inclination settings | -2 - 25 ° |
| Rotating | No |
| HD quality | 4K Ultra HD |
| Display / Color Depth | 1 billion colours |
| Dimensions H x W x D (cm) | 55.32 x 61.3 x 26.35 |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 ° |
| Projector / Contrast Ratio | 1000:1 |
| Number of watts on/standby | 26 W |
| Projector / Native Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Response Time | 1 ms |
| Cables included | DisplayPort, Power, USB |
| Manufacturer reference | LS27DG702EUXEN |