HP Series 5 Pro 34 inch WQHD USB-C Conferencing Monitor - 534pm. Display diagonal: 86.4 cm (34"), Display resolution: 3440 x 1440 pixels, HD type: Wide Quad HD, Display technology: LCD, Display surface: Matt, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 21:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Display / Type | LCD |
| Frequency (Hz) | 100 Hz |
| Available USB/T-Bolt ports | 3x USB-A, , 1x USB-C, |
| Available video connections | 1x DisplayPort, , 1x HDMI |
| Available network connections | 1x RJ45 |
| Headphone socket | No |
| Built-in Webcam | Yes |
| Height-adjustable | Yes |
| Tiltable | Yes |
| Inclination settings | -5 - 20 ° |
| Rotating | Yes |
| HD quality | Wide Quad HD |
| Display / Color Depth | 16.7 million colours |
| RMS capacity (W) | 12 W |
| Dimensions H x W x D (cm) | 54.71 x 80.79 x 26.96 |
| Weight (Kg) | 11.5 |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 |
| Projector / Contrast Ratio | 10000000:1 |
| Image Brightness (cd/m²) | 400 |
| Number of watts on/standby | 45 W |
| Projector / Native Resolution | 3440 x 1440 |
| Television / Image Aspect Ratio | 21:9 |
| Display / Diagonal Size (") | 34 |
| Display / Response Time | 5 |
| Cables included | DisplayPort, USB Type-A to USB Type-B, USB Type-C to USB Type-C, AC |
| Manufacturer reference | 9E0Z2UT#ABB |