AOC Q27P4U. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Wide Quad HD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Frequency (Hz) | 120 Hz |
| Available USB/T-Bolt ports | 3x USB-A, , 1x USB-C, |
| Available video connections | 1x DisplayPort, , 2x HDMI |
| Headphone socket | No |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | Yes |
| Tiltable | No |
| Inclination settings | -5 - 30 ° |
| Rotating | No |
| Rotation left/right (°) | -90 - 90 ° |
| HD quality | Wide Quad HD |
| Display / Color Depth | 16.7 million colours |
| RMS capacity (W) | 4 W |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 ° |
| Projector / Contrast Ratio | 50000000:1 |
| Number of watts on/standby | 17,84 W |
| Projector / Native Resolution | 2560 x 1440 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Response Time | 4 ms |
| Cables included | AC, HDMI, DisplayPort |
| Manufacturer reference | Q27P4U |