UNISIT HUBBLE HUVE. Seat type: Padded seat, Backrest type: Mesh backrest, Seat colour: Black. Width: 660 mm, Depth: 600 mm, Height (min): 120 cm
| Max. height (cm) | 113 cm |
| Minimum height (cm) | 120 cm |
| Armrests included | Yes |
| Base colour | Black |
| Material chair (seat & back) | Polypropylene |
| Colour | Black |
| Chair base material | Nylon |
| Backrest height | 60 cm |
| Ergonomic product | Yes |