Samsung QE75Q7FAAU. Display diagonal: 190.5 cm (75"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: QLED, Screen shape: Flat. Smart TV. Motion interpolation technology: Motion Xcelerator. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
| WiFi connection | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| HD quality | 4K Ultra HD |
| Networking / WAN Ports Qty | 1 |
| Available video connections | 3x HDMI |
| Available USB/T-Bolt ports | 1x USB-A 3.2 Gen1, |
| RMS capacity (W) | 20 W |
| Vesa standard | 400 x 400 |
| Projector / Native Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Number of watts on/standby | 135 W |
| Dimensions H x W x D (cm) | 32.5 |