Lenovo V15. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: AMD Ryzen™ 3, Processor model: 7320U, Processor frequency: 2.4 GHz. Display diagonal: 39.6 cm (15.6"), HD type: Full HD, Display resolution: 1920 x 1080 pixels. Internal memory: 8 GB, Internal memory type: LPDDR5-SDRAM. Total storage capacity: 256 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: AMD Radeon 610M. Operating system installed: FreeDOS. Product colour: Black
| Processor / Model | AMDAMD Ryzen 7000 Series7320U4 |
| Networking / Data Transfer Rate | 1000,100 Mbit/s |
| Available network connections | 1x RJ45 |
| Available video connections | 1x HDMI |
| Graphics card | Not available |
| Numeric keypad | Yes |
| Protection of confidentiality | Privacy shutter |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Keyboard | Italian |
| RAM memory | LPDDR5-SDRAM4,8008 GB |
| Hard Drive / Type | SSD - 256 GB |
| Optical Storage / Drive Type | No |
| Type of battery | Lithium Polymer (LiPo) |
| Installed management system | FreeDOS |
| Available USB/T-Bolt ports | 2x USB-A 3.2 Gen1, , 1x USB-C 3.2 Gen1, |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi connection | Yes |
| Networking / Wireless Protocol | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Memory card reader | No |
| Manufacturer reference | 82YU0080IX |