Philips Evnia 32M2N6800M/00. Display diagonal: 80 cm (31.5"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LCD, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Grey
| Display / Type | LCD |
| Frequency (Hz) | 144 Hz |
| Available USB/T-Bolt ports | 3x USB-A, |
| Available video connections | 1x DisplayPort, , 2x HDMI |
| Height-adjustable | Yes |
| Tiltable | Yes |
| Inclination settings | -5 - 20 ° |
| Rotating | Yes |
| HD quality | 4K Ultra HD |
| Display / Color Depth | 1.07 billion colours |
| Dimensions H x W x D (cm) | 61.2 x 71.5 x 31.1 |
| Weight (Kg) | 9.3 |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 |
| Projector / Contrast Ratio | 1000:1 |
| Number of watts on/standby | 50,86 W |
| Projector / Native Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Diagonal Size (") | 31.5 |
| Display / Response Time | 1 |
| Cables included | DisplayPort, HDMI, Power, USB Type-C |
| Manufacturer reference | 32M2N6800M/00 |