Philips Evnia 25M2N3200W/00. Display diagonal: 62.2 cm (24.5"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Grey
| Display / Type | LCD |
| Frequency (Hz) | 240 Hz |
| Available video connections | 1x DisplayPort, , 2x HDMI |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | Yes |
| Tiltable | Yes |
| Inclination settings | -5 - 20 ° |
| Rotating | Yes |
| Rotation left/right (°) | -90 - 90 ° |
| HD quality | Full HD |
| Display / Color Depth | 1.07 billion colours |
| Dimensions H x W x D (cm) | 50.8 x 55.7 x 23.9 |
| Weight (Kg) | 4.64 |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 |
| Projector / Contrast Ratio | 3000:1 |
| Number of watts on/standby | 27,7 W |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Diagonal Size (") | 24.5 |
| Display / Response Time | 1 |
| Cables included | AC, DisplayPort, HDMI |
| Manufacturer reference | 25M2N3200W/00 |