Nilox MONITOR 24 CURVO 165HZ 1MS HDMI DP - 1 ms. Display diagonal: 61 cm (24"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9. Built-in speaker(s). VESA mounting. Product colour: Black
| Display / Type | LED |
| Frequency (Hz) | 165 Hz |
| Available video connections | 1x DisplayPort, , 1x HDMI |
| Headphone socket | Yes |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | No |
| Rotating | No |
| HD quality | Full HD |
| RMS capacity (W) | 3 W |
| Dimensions H x W x D (cm) | 14.5 |
| Weight (Kg) | 3 |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Projector / Contrast Ratio | 3000:1 |
| Number of watts on/standby | 0 W |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Diagonal Size (") | 24 |
| Display / Response Time | 1 |