Apple iPad 11-inch Wi-Fi 512GB - Silver. Display diagonal: 27.9 cm (11"), Display resolution: 2360 x 1640 pixels, Display technology: LED. Internal storage capacity: 512 GB. Processor family: Apple, Processor model: A16. Rear camera resolution (numeric): 12 MP, Rear camera type: Single camera, Front camera resolution (numeric): 12 MP, Front camera. Top Wi-Fi standard: Wi-Fi 6 (802.11ax). Weight: 477 g. Operating system installed: iPadOS 18. Product colour: Silver
| Energy class | G |
| Processor / Model | ApplePuce A16, CPU 5 cœurs, GPU 4 cœurs, Neural Engine 16 cœurs5 |
| Display / Type | LED |
| Storage capacity | 512 GB |
| RAM / Installed Size | 12 GB |
| Front camera resolution | 12 MP |
| Rear camera resolution | 12 MP |
| Video Recording Format | Disponibles : HEVC et H.264 |
| Type of battery | Lithium- 8,025 mAh |
| Power adapter included | No |
| Cables included | USB Type-C |
| Mobile network generation | Not supported |
| Colour | Argent |
| Display / Diagonal Size (") | 11 |
| Installed management system | IPadOS 18 |
| Available USB/T-Bolt ports | 1x USB-C, |
| DAS (W/kg) | 0,88 W/Kg |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi connection | Yes |
| Networking / Wireless Protocol | Wi-Fi, Bluetooth |
| Projector / Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Memory card reader | No |
| Dimensions H x W x D (cm) | 24.86 x 17.95 x 0.7 |
| Weight (Kg) | 0.48 |
| Availability of spare parts | 5 ans |
| Manufacturer reference | MD4Q4TY/A |