Motorola moto g57 . Display diagonal: 17.1 cm (6.72"), Display resolution: 2400 x 1080 pixels. Processor frequency: 2.4 GHz, Processor family: Snapdragon, Processor model: 6s Gen 4. RAM capacity: 8 GB, RAM type: LPDDR4X, Internal storage capacity: 256 GB. Rear camera resolution (numeric): 50 MP, Rear camera type: Dual camera. SIM card capability: Dual SIM. Operating system installed: Android 16.0. Battery capacity: 5200 mAh. Product colour: Green. Weight: 192.4 g
| Energy class | B |
| Type of connections | 3.5 mm Jack |
| Protection | Water resistant |
| Installed management system | Android 16.0 |
| RAM / Installed Size | 8 GB |
| Type of battery | 5,200 mAh |
| Colour | Green |
| Storage capacity | 256 GB |
| Mobile network generation | 5G |
| Rear camera resolution | 50 MP |
| Front camera resolution | 8 MP |
| Networking / Wireless Protocol | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Supported Flash Memory Cards | Not supported |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |