OPPO A5x . Display diagonal: 16.9 cm (6.67"), Display resolution: 1604 x 720 pixels. Processor frequency: 2.1 GHz, Processor family: Snapdragon, Processor model: 6s Gen 1. RAM capacity: 4 GB, RAM type: LPDDR4X, Internal storage capacity: 128 GB. Rear camera resolution (numeric): 32 MP, Rear camera type: Single camera. SIM card capability: Dual SIM. Operating system installed: Android 15. Battery capacity: 6000 mAh. Product colour: Black. Weight: 193 g
| Energy class | A |
| Type of connections | 3.5 mm Jack |
| Protection | Dust resistant, Splash proof |
| Installed management system | Android 15 |
| RAM / Installed Size | 4 GB |
| Type of battery | Lithium- 6,000 mAh |
| Colour | Black |
| Storage capacity | 128 GB |
| Mobile network generation | 4G |
| Rear camera resolution | 32 MP |
| Front camera resolution | 5 MP |
| Networking / Wireless Protocol | 802.11a, 802.11b, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Supported Flash Memory Cards | MicroSD (TransFlash) |
| Cables included | USB Type-C |