Philips 77OLED770. Display diagonal: 195.6 cm (77"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD. Smart TV. Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
| WiFi connection | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| HD quality | 4K Ultra HD |
| Networking / WAN Ports Qty | 1 |
| Available video connections | 4x HDMI |
| Available USB/T-Bolt ports | 2x USB-A, |
| RMS capacity (W) | 20 W |
| Vesa standard | 400 x 300 |
| Projector / Native Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Audio System / Sound Effects | DTS:X, Dolby Atmos, Dolby Digital |
| Read audio format | AAC, FLAC, MP3, WAV |
| Speaker System | 2 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Projection Screen / Image Diagonal Size | 194 |
| Frequency (Hz) | 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 60 Hz, 100 Hz, 120 Hz |
| Dimensions H x W x D (cm) | 101.3 x 177.3 x 31 |
| Weight (Kg) | 36 |