Nilox MONITOR 27 CURVO 240HZ VA HDMI Y DP. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting
| Display / Type | LCD |
| Frequency (Hz) | 240 Hz |
| Available video connections | 1x HDMI |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | No |
| Rotating | No |
| HD quality | Full HD |
| RMS capacity (W) | 0 W |
| Dimensions H x W x D (cm) | 42.6 x 61.3 x 17.2 |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 |
| Projector / Contrast Ratio | 4000:1 |
| Number of watts on/standby | 0.08 W |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Response Time | 1 |
| Cables included | HDMI |