Hisense U7Q PRO 75U7Q PRO. Display diagonal: 190.5 cm (75"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: ULED, Screen shape: Flat, LED backlighting type: Mini LED PRO. Smart TV. Display brightness: 500 cd/m², Response time: 6.5 ms, Contrast ratio (typical): 5000:1, Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-S, DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-S2. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
| Sustainability index | 8 /10 |
| WiFi connection | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| HD quality | 4K Ultra HD |
| Networking / WAN Ports Qty | 1 |
| Available video connections | 4x HDMI |
| Available USB/T-Bolt ports | 1x USB-A, , 1x USB-A 3.2 Gen1, |
| RMS capacity (W) | 40 W |
| Vesa standard | 600 x 400 |
| Projector / Native Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Audio System / Sound Effects | Dolby Atmos, DTS Virtual:X |
| Read audio format | WMA, WAV, FLAC, MP3 |
| Speaker System | 4 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Energy class | D |
| 3D compatible | No |
| Projector / Contrast Ratio | 5000:1 |
| Frequency (Hz) | 165 Hz |
| Image Brightness (cd/m²) | 500 cd/m² |
| Dimensions H x W x D (cm) | 101.9 x 166.8 x 37.4 |