Samsung M70F. Display diagonal: 109.2 cm (43"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LCD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 2.0. VESA mounting. Product colour: Black
| Display / Type | LCD |
| Frequency (Hz) | 60 Hz |
| Available USB/T-Bolt ports | 2x USB-A, |
| Available video connections | 2x HDMI |
| Headphone socket | No |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | No |
| Tiltable | Yes |
| Inclination settings | -2 - 20 ° |
| HD quality | 4K Ultra HD |
| Display / Color Depth | 1 billion colours |
| RMS capacity (W) | 20 W |
| Dimensions H x W x D (cm) | 62.93 x 96.55 x 24.72 |
| Weight (Kg) | 10.6 |
| Vesa standard | 200 x 200 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 |
| Projector / Contrast Ratio | 5000:1 |
| Image Brightness (cd/m²) | 240 |
| Number of watts on/standby | 51 W |
| Projector / Native Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Diagonal Size (") | 43 |
| Display / Response Time | 4 |
| Cables included | AC, HDMI, USB Type-C |
| Manufacturer reference | LS43FM702UUXEN |