Samsung G90XF. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LCD, 3D, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Silver
| Display / Type | LCD |
| Frequency (Hz) | 165 Hz |
| Available USB/T-Bolt ports | 2x USB-A, |
| Available video connections | 1x DisplayPort, , 2x HDMI |
| Headphone socket | No |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | Yes |
| Tiltable | No |
| Inclination settings | -3 - 15 ° |
| Rotating | No |
| Rotation left/right (°) | -92 - 92 ° |
| HD quality | 4K Ultra HD |
| Display / Color Depth | 1 billion colours |
| RMS capacity (W) | 10 W |
| Dimensions H x W x D (cm) | 54.15 x 61.41 x 20.33 |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 ° |
| Projector / Contrast Ratio | 1000:1 |
| Number of watts on/standby | 26 W |
| Projector / Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Response Time | 1 ms |
| Cables included | DisplayPort, Power, USB Type-A to USB Type-B |
| Manufacturer reference | LS27FG900XUXEN |