Samsung Galaxy S25 Enterprise Edition . Display diagonal: 15.8 cm (6.2"), Display resolution: 2340 x 1080 pixels. Processor family: Snapdragon, Processor model: 8 Elite. RAM capacity: 12 GB, Internal storage capacity: 128 GB. Rear camera resolution (numeric): 50 MP, Rear camera type: Triple camera. SIM card capability: Dual SIM. Operating system installed: Android 15. Battery capacity: 4000 mAh. Product colour: Silver. Weight: 162 g
| Energy class | B |
| Type of connections | USB-C |
| Installed management system | Android 15 |
| RAM / Installed Size | 12 GB |
| Type of battery | 4,000 mAh |
| Colour | Silver |
| Storage capacity | 128 GB |
| Weight (g) | 162 |
| Mobile network generation | 5G |
| Rear camera resolution | 50 MP |
| Front camera resolution | 12 MP |
| Networking / Wireless Protocol | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Supported Flash Memory Cards | Not supported |