Alienware AW3225QF. Display diagonal: 81.3 cm (32"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: QD-OLED, Response time: 0.03 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in USB hub. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black, White
| Display / Type | QD-OLED |
| Frequency (Hz) | 240 Hz |
| Available USB/T-Bolt ports | 3x USB-A, , 1x USB-C, |
| Available video connections | 1x DisplayPort, , 2x HDMI |
| Headphone socket | No |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | Yes |
| Tiltable | No |
| Inclination settings | -5 - 21 ° |
| Rotating | No |
| HD quality | 4K Ultra HD |
| Display / Color Depth | 1.07 billion colours |
| Dimensions H x W x D (cm) | 58.28 x 71.56 x 30.57 |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 ° |
| Projector / Contrast Ratio | 1500000:1 |
| Number of watts on/standby | 42.5 W |
| Projector / Native Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Response Time | 0.03 ms |
| Cables included | AC, DisplayPort, HDMI, USB |
| Manufacturer reference | GAME-AW3225QF |