Strong Q1. Projector brightness: 300 ANSI lumens, Projection technology: LED, Projector native resolution: 720p (1280x720). Light source type: LED, Service life of light source: 30000 h. Focus: Auto. HDMI connector type: Full-size. Noise level: 45 dB
| RMS capacity (W) | 3 W |
| Projector / Contrast Ratio | 1000:1 |
| Projector resolution | 1280 x 720 |
| 3D compatible | No |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Maxi adapted screen size | 889 - 3048 mm |
| Projection distance | 0.85 - 2.9 m |
| Projection report | 1.18 |
| Projector / Type | LED |
| Projector Lamp / Lamp Type | LED |
| Projector Lamp / Lamp Life Cycle | 30,000 |
| Networking / Type | No |
| Number of watts on/standby | 60 W |
| Sound level (dB) | 45 |
| Dimensions H x W x D (cm) | 14 x 15 x 9.7 |
| Weight (Kg) | 0.8 |