Whirlpool Chef Plus MCP 349 BL. Appliance placement: Countertop, Product type: Combination microwave, Interior capacity: 25 L, Microwave power: 800 W, Built-in display, Display type: LED, Control type: Touch, Product colour: Black
| Colour | Noir |
| Type of installation | Free-standing |
| Connected device | No |
| Availability of spare parts | 15 ans |
| Type of oven heat | Pulsed heat |
| Cooking modes | Micro-ondes, Gril, Croustillant, Cuisson vapeur, Gril ventilé, Décongélation, Réchauffer |
| Total net volume (L) | 25 l |
| Capacity (W) | 800 W |
| Oven power (W) | 800 W |
| Grill power (W) | 900 W |
| Ø table top (cm) | 28 cm |
| Type of door opening | Lateral |
| Internal dimensions | 220mm (h) * 336mm (l) * 331mm (p) |
| Included accessories | Grille inox - Plat Crisp et poignée - Cuit-vapeur |
| Other features | Minuteur |
| Dimensions H x W x D (cm) | 30.1 x 52 x 60 |