Philips 3000 series 32E1N3100LA/00. Display diagonal: 80 cm (31.5"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting. Product colour: Black
| Display / Type | LCD |
| Frequency (Hz) | 75 Hz |
| Available video connections | 1x VGA, , 2x HDMI |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | No |
| Tiltable | Yes |
| Inclination settings | -5 - 20 ° |
| HD quality | Full HD |
| Display / Color Depth | 16.7 million colours |
| RMS capacity (W) | 10 W |
| Dimensions H x W x D (cm) | 51.4 x 71.5 x 24.8 |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 ° |
| Projector / Contrast Ratio | 80000000:1 |
| Number of watts on/standby | 30.5 W |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Response Time | 1 ms |
| Manufacturer reference | 47103235 |