Severin MW 7771. Appliance placement: Countertop, Product type: Combination microwave, Interior capacity: 20 L, Microwave power: 700 W, Control type: Rotary, Product colour: Black, Silver
| Colour | Noir / argenté |
| Type of installation | Free-standing |
| Connected device | No |
| Type of oven heat | No |
| Total net volume (L) | 20 |
| Capacity (W) | 700 |
| Oven power (W) | 700 W |
| Grill power (W) | 900 W |
| Ø table top (cm) | 24.5 cm |
| Dimensions H x W x D (cm) | 26.2 x 45.2 x 35.2 |