Hoover H-POWER 300 HP320PET 011. Maximum input power: 850 W. Type: Cylinder vacuum, Cleaning type: Dry, Dust container type: Bagless, Dust capacity: 4 L. Vacuum air filtering: EPA, Dirt separating method: Cyclonic, Noise level: 75 dB. Product colour: Black
| Power supply | Mains supply |
| Sound level (dB) | 75 dB |
| Length power cable (m) | 7 m |
| Repairability index | 7,1 /10 |
| Capacity (W) | 850 W |
| Tank (ml) | 4 L |
| Included accessories | Mini turbo brush, Universal brush |
| Colour | Black |
| Dimensions H x W x D (cm) | 30.1 x 45.2 x 30 |