UNISIT Jupiter SB. Seat type: Padded seat, Backrest type: Padded backrest, Seat colour: Blue. Width: 600 mm, Depth: 600 mm, Height (min): 98 cm
| Max. height (cm) | 110 cm |
| Minimum height (cm) | 98 cm |
| Armrests included | Yes |
| Base colour | Black |
| Material chair (seat & back) | Polypropylene |
| Colour | Black |
| Ø wheel (mm) | 5 cm |
| Chair base material | Nylon |
| Backrest height | 51 cm |
| Ergonomic product | Yes |