Philips 279P1/00. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LED, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Display / Type | LED |
| Frequency (Hz) | 60 Hz |
| Available USB/T-Bolt ports | 1x USB-C, |
| Available video connections | 1x DisplayPort, , 2x HDMI |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | Yes |
| Tiltable | No |
| Inclination settings | -5 - 35 ° |
| Rotating | No |
| Rotation left/right (°) | -90 - 90 ° |
| HD quality | 4K Ultra HD |
| Display / Color Depth | 1.07 billion colours |
| RMS capacity (W) | 6 W |
| Dimensions H x W x D (cm) | 53.7 x 61.3 x 22.5 |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 ° |
| Projector / Contrast Ratio | 50000000:1 |
| Number of watts on/standby | 25.9 W |
| Projector / Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Diagonal Size (") | 27 |
| Display / Response Time | 4 ms |
| Cables included | HDMI, DisplayPort, USB Type-C, AC |
| Manufacturer reference | 279P1/00 |