Philips 230B8QJEB/00. Display diagonal: 57.1 cm (22.5"), Display resolution: 1920 x 1200 pixels, HD type: WUXGA, Display technology: LED, Display surface: Matt, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:10, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Display / Type | LED |
| Frequency (Hz) | 60 Hz |
| Available video connections | 1x VGA, , 1x DVI, , 1x DisplayPort, , 1x HDMI |
| Headphone socket | No |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | Yes |
| Tiltable | No |
| Inclination settings | -5 - 30 ° |
| Rotating | No |
| Rotation left/right (°) | -90 - 90 ° |
| HD quality | WUXGA |
| Display / Color Depth | 16.7 million colours |
| Image 4K | No |
| RMS capacity (W) | 2 W |
| Dimensions H x W x D (cm) | 51.2 x 49.9 x 21.6 |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Energy class | E |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 ° |
| Projector / Contrast Ratio | 50000000:1 |
| Image Brightness (cd/m²) | 250 |
| Number of watts on/standby | 13.6 W |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1200 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:10 |
| Display / Response Time | 5 ms |
| Cables included | VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, AC |
| Manufacturer reference | 230B8QJEB/00 |